0

Užiť si dovolenku na Slovensku? S rekreačným príspevkom ešte väčšie lákadlo

rekreačné poukazyS vysnívanými dovolenkovými destináciami si tento rok korona-kríza zahrala skutočný mariáš. Mnoho ľudí sa tešilo na oddych pri mori, no neistota, či otvoria vôbec hranice, či bude potrebný negatívny test na COVID-19, či riskovať vlastné zdravie, ich primäla od tohto rozhodnutia opustiť. A tak sa Slovensko mohlo tešiť na množstvo dovolenkujúcich Slovákov. Tí však narozdiel od zahraničných turistov majú jednu veľkú výhodu: môžu využiť rekreačný príspevok.

 

Koľko vám na dovolenku prispeje zamestnávateľ

Už v roku 2019 vstúpila do platnosti legislatíva, ktorá hovorí o tom, že firmy s  viac ako 49 zamestnancami, prispejú svojim pracovníkom na dovolenku na území Slovenska. Koľko? Aby zamestnávateľ preplatil náklady na rekreáciu až do výšky 55 % zo sumy pobytu (maximálne však 275 €, ak suma prekročí hranicu 500 €, rozdiel si zamestnanec uhradí sám), zamestnanec musí v spoločnosti pracovať bez prerušenia 2 roky. Okrem toho je potrebné stráviť v rámci pobytu 2 noci na Slovensku počas jedného mesiaca – nemusí si ich však stráviť v rovnakom zariadení.

 

Spôsob, akým má zamestnanec požiadať o tento príspevok, je upravený v interných smerniciach tej-ktorej firmy. A čo zamestnanci, ktorí pracujú v menších spoločnostiach (49 a menej zamestnancov)? V takom prípade firma môže, ale aj nemusí poskytovať rekreačný príspevok – je to na báze dobrovoľnosti.

 

Rekreačný príspevok platí i pre blízkych

Veľkým plusom rekreačných príspevkov, resp. rekreačných poukazov je, že ich zamestnanec nemusí využiť iba sám pre seba. Pokojne môže zobrať so sebou do Tatier, do kúpeľov či na wellness pobyt tiež svojich najbližších, s ktorými žijú v jednej domácnosti. Rodičia rovnako ocenia, že tento príspevok dokážu využiť pre svoje deti, napríklad na letné tábory či lyžiarske kurzy počas prázdnin. Zákonom stanovená maximálna suma od zamestnávateľa je 275 €. niektorí zamestnávatelia však ako pracovný benefit poskytujú vyšší príspevok.

 

Platforma pre jednoduchšiu administratívu

Pre niektorých zamestnancov i zamestnávateľov však môže byť proces schvaľovania, administrácie a spravovania žiadostí o rekreačné príspevky pomerne náročný. I to je dôvod, prečo spoločnosť Up Slovensko prišla s riešením, ako celú administratívu – pre všetky strany – výrazne zjednodušiť. Vytvorila a predstavila nový produkt: platformu UpRekrea. Platformu, ktorá pokryje potreby väčších i menších zamestnávateľov.

 

Zároveň zjednoduší administratívu samotným spoločnostiam i zamestnancom. Ako? Platforma prináša možnosť objednať si pobyt alebo výhodný pobytový balíček priamo cez jej rozhranie. Zamestnancovi tiež umožní nahrať doklady, ktoré UpRekrea zaňho skontroluje a môže sledovať celý proces schvaľovania online. Personalistovi tak odpadá práca so zbieraním a preverovaním dokladov. Všetky ich má k dispozícii online v platforme a mesačne dostane prehľadný report, na základe ktorého zúčtuje príspevky. Okrem toho je tu tiež telefonická a e-mailová podpora pre žiadateľov o príspevok či mobilná aplikácia na stiahnutie.

 

Chcete sa dozvedieť o platforme pre komplexnú správu príspevkov na rekreáciu viac? Navštívte stránku www.up-slovensko.sk.

Reklamný článok

Komentáre sú vypnuté, ale trackbacks a pingbacks nie.