0

Trávte voľný čas kreatívne: Máme pre vás 5 tipov, ktoré zabavia malých i veľkých!

Chcete svoje deti zaujať, prípadne chcete vo svojich voľných chvíľach tvoriť sami niečo zaujímavé? Ak vám nestačí usadiť sa k televízii alebo k počítaču, ale chcete tráviť čas zábavnejšou formou, mali by ste dať na naše tipy.

Rovnako ako dospelých, aj deti nuda ubíja. Aby našli pokoj a harmóniu, musia sa hrať, učiť sa a dopriať si pohyb. Máme pre vás niekoľko nápadov ako nudu poraziť. Urobte si tvorivé popoludnie. Môžete si vymyslieť vlastný kreatívny projekt  alebo si zaobstarať napríklad kresliace sady pre deti či iné kreatívne potreby, ktoré obsahujú všetky potrebné pomôcky a návod na tvorbu konkrétneho projektu.

1.       Kúzlo quillingu si získa aj vás

Vite, o čo pri quillingu ide? Populárna technika navíjania papierových prúžkov vám umožňuje vytvárať kolieska, srdiečka, listy, slzy, špirály a mnohé ďalšie tvary, z ktorých je možné zostavovať ľubovoľné motívy. Niečo pre dievčatá, súhlasíte?

2.       Scrapbooking pre všetkých „vetešníkov“

Scrapbook je kniha naplnená výstrižkami, fotkami, lístkami z kina, útržkami, prvými listami, jednoducho všetkým, čo ste si kedysi uchovali. Vytvorenie takejto kreatívnej knižky je ideálny spôsob ako zanechať svojim blízkym originálny fotoalbum a poriadne sa pri tom zabaviť. Originálny darček je zhotovenie scrapbook-u pre niekoho, koho máte radi. V ponuke dakazu.sk nájdete v samostatnej sekcii aj kreatívne potreby na túto formu zábavy.

3.       Lapač snov podporí fantáziu

Vytvorte si do spálne originálny lapač zlých snov. Stačí, ak si zadovážite samostatné komponenty ako kruh či zvonkohru, alebo siahnete  priamo po kreatívnej sade, ktorá obsahuje viacero komponentov pre vytvorenie tohto dokonalého doplnku. Fantázii sa medze nekladú – s lapačmi snov si šplhnete aj u detí!

4.       Oživte steny vlastnými dekormi

Nechajte prehovoriť vašu kreatívnu dušu. Ak vás láka vytvoriť si niečo originálne, zadovážte si kúsky, s ktorými si zostrojíte jedinečný obraz. Preneste unikátny nápad priamo na papier alebo na inú formu a zaveste si ju na viditeľné miesto. Bude vám pripomínať unikátnosť daného momentu a vašu schopnosť pretaviť emócie do niečoho hmatateľného.

5.       Vymodelujte si vlastné doplnky

Poznáte Fimo hmotu? Táto jedinečná modelovacia štruktúra vám umožní vytvoriť si originálne kúsky, ktoré môžete nosiť ako doplnky. Náušnice, brošňa alebo náhrdelník? Žiaden problém – kúsky z Fimo hmoty stačí nechať vytvrdnúť a sú pripravené osviežiť každý outfit.

Komentáre sú vypnuté, ale trackbacks a pingbacks nie.