0

S kvalitnými pneumatikami zaiste prídete do cieľa

pneumatikyObzvlášť ku koncu roka, keď všade vládne chaos a stres, si najviac vážime chvíle pokoja a bezstarostnosti. Nie je toho veru málo, čo je potrebné ešte do sviatkov stihnúť, ale našťastie sme mobilní a naše auto nás odvezie, kamkoľvek sa nám zažiada.

Kvalitné pneumatiky vás istia

Staré a múdre príslovie hovorí, že pomaly ďalej zájdeš. Na našich cestách to platí na sto percent. Nikdy nevieme, čo na nás v tej „džungli“ áut číha. Niekedy sú to výtlky na vozovke, inokedy vyplašená zver žijúca v lese, ktorá sa dezorientovane potuluje na miestach, kde jej hrozí nebezpečenstvo. Už veľa skúsených šoférov doplatilo na svoju bezduchú jazdu na okrajoch miest, kde im srna, jeleň či diviak bezhlavo vtrhli pred auto. V takýchto prípadoch sa môžeme spoľahnúť jedine na kvalitné zimné a letné pneumatiky, ktoré dokážu včas odvrátiť nešťastie.

Reflex šoféra je dôležitý, ale dobré pneumatiky sú tiež zárukou bezpečnej jazdy

Kým si vodič uvedomí, čo sa deje, trvá aj pár sekúnd, než učiní potrebné úkony na zastavenie vozidla. Hoci sa zdá, že položiť nohu na brzdový pedál je jednoduché, môže to byť klamlivé. Vždy treba rátať aj s brzdnou dráhou vozidla, ktorá je o to lepšia, čím kvalitnejšie pneumatiky sú použité. Zimné pneumatiky majú špeciálne prispôsobené hĺbky drážok, aby čo najlepšie odolávali podmienkam na ceste. Už pri prvej námraze a snehu, pri prvej poľadovici alebo katastrofálnom silnom daždi vozovku zvládajú na jednotku. Nie nadarmo ich vodiči radi využívajú celoročne. Zimné pneumatiky sú totiž spoľahlivé za každého počasia.

Ako sa jazdí so zimnými pneumatikami

Počas celého roka by sme mali byť na cestách ostražití. Rátať treba vždy so všetkým. Veľa ľudí je zamyslených a prechádzajú cez cestu bez toho, aby sa predtým pozreli do každej strany, či je to vôbec bezpečné. V mnohých prípadoch neveriacky krútime hlavou nad bezočivosťou a bezohľadnosťou spoluobčanov, ktorí si myslia, že môžu snáď čokoľvek. Vystavujú tak riziku nielen seba, svoje deti, ale aj ostatných účastníkov cestnej premávky. Náhle prebehnutia cez cestu a ešte nečakanejšie ubrzdenia majú za následok nepríjemné krízové situácie. So spoľahlivými pneumatikami sa vám podarí bezpečne zabrzdiť a rýchlo zareagovať. Dbajte vždy o to, aby ste mali na svojich nápravách zhodné pneumatiky – tým docielite ešte lepšiu spoľahlivosť, ale tiež bezpokutovosť.

Reklamný článok

Komentáre sú vypnuté, ale trackbacks a pingbacks nie.