0

Radšej Chorvátsko raz vidieť ako o ňom stokrát počuť

Niektorí by mohli namietať, že je otrepanou klasikou, mnohí by si však dovolenku v inej destinácii ani nevedeli predstaviť. Azúrovo čisté more, príjemné pláže, dobrosrdeční ľudia a každým rokom kvalitnejšie služby radia Chorvátsko na vrchol rebríčka slovenského dovolenkára. A niet sa čomu diviť!

Primeraná vzdialenosť a doprava podľa vlastného výberu

Áno, možno je to aj tým, že máme Chorvátsko takmer za rohom a cesta za vysneným oddychom nie je vôbec dlhá a vyčerpávajúca. Vlakom, autobusom alebo autom nás tak čaká niekoľkohodinová jazda svižnými úsekmi ciest, ale tiež úžasnou okolitou krajinou. Samozrejme, pre tých, ktorí sú nedočkavejší, je tu stále možnosť cestovať lietadlom. Vybrať sa do Chorvátska na vlastnú päsť nie je pre našinca ničím neobvyklým, no cez cestovnú kanceláriu bude dovolenka určite pohodlnejšia, bezpečnejšia a iste aj zaujímavejšia. Možnosť fakultatívnych výletov, skúsení delegáti, animátori a v neposlednom rade možnosť návštevy miest, ktoré sa na turistickej mape ani nenachádzajú, a predsa sú dych vyrážajúce.

Čo stojí za to vidieť v Chorvátsku?

Je toho veľa, čo dokáže rozšíriť zreničky cudzinca v tejto nádhernej prímorskej krajine. Mestá, z ktorých dýcha atmosféra a život, ale aj prekrásne prírodné výtvory a scenérie, historické skvosty či skvelá a neodolateľná gastronómia tejto krajiny – to všetko je len pridanou hodnotou k tyrkysovo priezračnému moru. Mestá, ako sú Dubrovník, Zadar či Pula majú čo ponúknuť každému, kto má chuť vrátiť sa v čase, no zároveň sa nechať rozmaznávať tými najkvalitnejšími službami súčasnosti.

Byť v Chorvátsku a nenavštíviť povestné Plitvické jazerá, sa počíta medzi najväčšie hriechy tu na zemi. Neuveriteľná kompozícia padajúcej vody, skalnatých útesov a nádherných jazier je tým zážitkom, ktorý rozjasní aj ten najpochmúrnejší deň po zvyšok roka. Na ostrove Biševo sa nachádza množstvo jaskýň a vápencových formácií, no jedna z nich je neuveriteľne krásna. Modrá jaskyňa je ukrytá v zátoke Balun a po dopade poludňajších lúčov slnka na hladinu vody, po ich odraze od bieleho dna tu lomom svetla vzniká nádherná svetelná šou. Kto by ešte nepočul o európskom čínskom múre, tak má jedinečnú možnosť vidieť ho na vlastné oči práve v Chorvátsku, presnejšie na polostrove Pelješac, v dedine Ston. Kedysi mohutný obranný systém, dnes atrakcia.

Chorvátsko je nádherná krajina, nečudujme sa, že našincom tak učarovala. Nie je to len more, ktoré je, mimochodom, skutočne čisté, ale aj jej architektúra, mentalita a prekrásna príroda, ktorá z nej robí tak obľúbenú dovolenkovú destináciu. A aj napriek slušnej návštevnosti slovenských turistov je jednou z tých, ktoré nikdy neomrzia.

Komentáre sú vypnuté, ale trackbacks a pingbacks nie.