0

Prečo navštíviť počas letnej dovolenky Grécko?

Ešte stále nie ste rozhodnutí, kam pôjdete na ďalšiu dovolenku? Tu sú hlavné dôvody, prečo tento rok navštíviť Grécko…alebo ktorýkoľvek rok!

 

Existuje asi milión dôvodov, prečo by ste mali cestovať práve do Grécka. Táto stredomorská krajina má všetko – skvelé pláže, úžasné jedlo, priateľských ľudí, históriu a kultúru. Od špičkových destinácií, ako je Mykonos, až po tiché autentické horské dedinky, je tu niečo, čo osloví každého cestovateľa. Či už sa rozhodnete pre dovolenku na Kréte, dovolenku na Rodose alebo si vyberiete pevninské Grécko, určite sa nájde niečo, čo vás chytí za srdce. Tu je niekoľko dôvodov, prečo by ste mali na najbližšej dovolenke navštíviť práve Grécko.

 

  1. Perfektné počasie. Vďaka svojej primerane južnej polohe pri Stredozemnom mori je Grécko obdarené nádherným počasím počas jarných, letných a jesenných mesiacov. Medzi júnom a septembrom môže byť dážď zriedkavý a denné teploty pravidelne prekračujú 27 stupňov.
  2. Úžasné jedlo. Tradičná grécka kuchyňa je jedným s veľmi málo využívaných spôsobov, ako Grécko predať cestovateľom. No grécka kuchyňa je naozaj najlepšia! Čerstvé ovocie aj zelenina a výnimočné mäso či syry. Určite vás nesklame pravý grécky šalát, ale ani ďalšie tradičné grécke špeciality.
  3. Jedinečné nápoje. Ouzo je pravdepodobne najznámejší nápoj pochádzajúci z Grécka spolu so silným Raki alebo Tsipouro na druhom mieste. Okrem toho sú tu národné znaky piva ako Mythos alebo Fix, ako aj nespočetné množstvo pív z mikropivovarov. Ak máte radi víno, zvážte pobyt napríklad na Santorini, kde je takmer tucet butikových vinárstiev, z ktorých mnohé ponúkajú zájazdy s ochutnávkou vína. Nie je to však len o alkohole, pri návšteve Grécka nezabudnite ochutnať grécku kávu.
  4. Úžasné pláže. Vedeli ste, že Grécko má viac ako 6 000 ostrovov? Keď si spočítate všetky pobrežia, tie sa rovnajú pomerne veľa krásnym plážam, z ktorých si môžete vyberať. Každý ostrov má svoj vlastný malý klenot.
  5. Ohromujúca krajina a prirodzená krása. Nádherné skalnaté útvary Meteora, gaštanové lesy Nafpaktos či inšpiratívne výhľady z Arachovej pri Delfách. Grécko má naozaj rozmanitú a ohromujúcu krajinu.

 

Dôvodov prečo navštíviť Grécko je naozaj veľa a niet pochýb, že stojí za to. Ak teda ešte stále váhate napríklad kvôli jazyku, do leta máme stále ďaleko, zarezervujte si preto nejaký kurz angličtiny v Žiline, Bratislave či Košiciach a už sa len pripraviť na leto plné zážitkov.

Komentáre sú vypnuté, ale trackbacks a pingbacks nie.