0

Poznáte aktuálne trendy vonkajšieho osvetlenia? LED2 pretaví vaše sny do skutočnosti

Nielen v našich interiéroch by sme sa mali postarať o vhodné osvetlenie. Keď zájde slnko, vonku je rovnaká tma ako v našej obývačke. Ak si správne zvolíte exteriérové osvetlenie, postaráte sa nielen o vašu bezpečnosť, ale aj svojský štýl domu a jeho okolia.

Plánovanie vonkajšieho osvetlenia

Ak si dom alebo akákoľvek stavba prešla rekonštrukciou, výber vhodných svietidiel je už len čerešničkou na torte. To však neznamená, že si ich vyberáme ako posledné. Vieme totiž, že im treba prispôsobiť elektroinštaláciu, a tieto práce sa vykonávajú ešte pred zateplením stavby, opravou fasády plota či uložením vonkajšej dlažby. Vytvorte si najskôr predstavu, kde všade svietidlá aplikujete, pripravte všetky potrebné káble a napokon sa radujte z dokonale osvetleného vchodu, podsvietenia domu, svietidiel na plote, priamo v dlažbe či v okolí príjazdovej cesty. Nezabudnite ani na svietidlá vhodné do záhrady, k bazénu alebo na terasu. Držte sa jednotného štýlu, aby výsledok pôsobil jednotne a exteriér získal svoj štýl.

 

Stavte na udržateľné zdroje energie

V exteriérovom osvetlení aktuálne vládnu inteligentné technológie (ovládanie svietidiel na diaľku, nastavenie ich jasu či farby) a udržateľné zdroje energie. Môžete využiť solárne lampy, ale takisto výhodné je využívať moderné LED svietidlá, ktoré spotrebujú až o 75 % menej energie v porovnaní s klasickými a ešte aj vydržia 25-krát dlhšie. Slovenská firma LED2 vyrába LED svietidlá vhodné do interiéru i exteriéru a spĺňajú aj ďalšiu požiadavku, ktorá sa objavuje v aktuálnych trendoch v osvetľovaní vonkajšieho priestoru. Sú minimalistické, s čistými líniami, decentné a nadčasové.  Majiteľom domov totiž už nejde len o to, aby boli svietidlá účelné a zabezpečovali vonku dobrú viditeľnosť, a tým aj bezpečný pohyb. Rovnako sa usilujú pomocou rôznych druhov svietidiel pracovať s estetikou stavby. Vďaka svietidlám upozorňujú na konkrétne detaily domu, plota alebo záhrady. Svietidlá môžu byť nasmerované na chodník v záhrade, ale aj na zaujímavé rastliny, fontány alebo sochy. Obľúbené je tiež náladové osvetlenie a tzv. vrstvenie osvetlenia, teda čosi podobné, ako keď si vnútri zapneme pracovnú lampu, ale pritom máme zasvietený aj iný druh svietidla. Tým sa ešte viac zvyšuje funkčnosť svietidiel.

 

Vďaka vhodne zvoleným exteriérovým svietidlám si užijete komfort na svojom dvore i počas hlbokej noci a zároveň druhých presvedčíte o svojom dobrom vkuse. Pozor, nejde o to, aby to u vás svietilo ako v Las Vegas. Myslite na to, že priveľký jas môže rušiť vašich susedov. Prajeme vám šťastnú ruku pri výbere.

Komentáre sú vypnuté, ale trackbacks a pingbacks nie.