0

Plechová strešná krytina, ktorá jednoducho očarí

Každý z nás túži po krásnom, funkčnom a estetickom bývaní. Mohlo by sa zdať, že v súčasnej dobe nie je až taký veľký problém zaobstarať si materiály a doplnky, ktoré spĺňajú nielen požiadavky na kvalitu, ale aj na moderný a pekný dizajn. Počnúc voľbou toho najoriginálnejšieho projektu, skladbou stavebných materiálov až po typ vonkajšej fasády či tvaru a materiálu strechy, naša strešná krytina je nepopierateľne najdominantnejšia časť celej stavby, preto musí byť dokonalá.

Pri výbere strechy neprehliadnite tú plechovú

Klasická sedlová, valbová či členitá, každá z nich zažiari v plnej kráse len vďaka vhodne zvolenej strešnej krytine. Len vhodný materiál, správna farba a povrchová úprava či tvar profilu dodajú každej streche osobitosť a jedinečnosť. Pokiaľ by sme medzi dostupnými materiálmi rôznych typov krytín hľadali ten, ktorý spĺňa požiadavky kvality, bezpečnosti aj komfortu, dostali by sme jednoznačné riešenie v podobe plechovej strešnej krytiny.

Sofistikované tvary plechov s povrchovou úpravou, ktorá vďaka najmodernejším technológiám garantuje životnosť desiatky rokov, sa dokonale stotožnia so strechou po rekonštrukcii, ale tiež s modernou novostavbou. Veľkým benefitom plechovej strešnej krytiny je tiež jednoduchá a rýchla montáž, ktorá je na nezaplatenie hlavne pri rekonštrukciách starších striech. Tu je ďalším významným plusom tiež jej hmotnosť, ktorá staršie stavby nezaťaží tak ako napr. betónová či keramická krytina. Čo sa týka bezpečnosti, plechová strecha pri správnej pokládke nedá živlom nijakú možnosť narušiť či už jej stabilitu, alebo dokonalú izoláciu.

 strecha

Strechy z plechovej strešnej krytiny kráčajú s dobou

Je veľa spôsobov, ako dodať stavbe na originalite. Počnúc fasádou, oknami až po strechu je možné vhodne zvolenými materiálmi, ale tiež farebným prevedením zmeniť neosobný projekt na jedinečnú stavbu. A práve použitie plechovej strešnej krytiny nám otvára množstvo príležitostí, ako aj jednoduchý projekt zmeniť na architektonický klenot. A ak niekto tvrdí, že plechová strešná krytina je nudná a pôsobí lacno, iste nesleduje najnovšie módne trendy v oblasti architektúry.

Práve plechová krytina sa dokázala za posledné roky prispôsobiť požiadavkám aktuálnych trendov tak flexibilne, že z množstva profilov si vyberie nie len majiteľ novostavby, ale tiež milovník tradičnej architektúry či dokonca až architektúry striktne regionálneho charakteru. Ak by sme to teda zhrnuli, naša strecha bude pôsobiť čisto, moderne a minimalisticky, ak sa rozhodneme pre profilovaný či falcovaný plech. Jej vzhľad bude prirodzený a elegantný s akoukoľvek škridlovou krytinou a naopak, bude zaujímavý a originálny s plechmi podobnými šindľom. Práve návrat k tradíciám a trendom ľudovej architektúry je paradoxne tým, čo posúva hranice návrhárov a ich tvorivosť až za hranicu, kde končí priemernosť a nastupuje tvorivosť a originalita.strešná krytina

Plechová strešná krytina vždy bola, je a ešte dlho bude voľbou mnohých majiteľov stavieb dychtiacich po krásnej a jedinečnej streche. Nie kvôli priaznivej cene či množstvu technických benefitov, ale vďaka jej jedinečnosti začleniť sa do každého prostredia a prispôsobiť sa každej stavbe.

Reklamný článok

Komentáre sú vypnuté, ale trackbacks a pingbacks nie.