0

Oživte svoje bývanie

byvanieNiekedy sme takí unudení, že sa nám vyslovene už žiada zmena. Zmena imidžu, zmena zamestnania, partnera, priateľov, životného štýlu… Je plno vecí, ktoré by sa dali zlepšiť alebo zmeniť, nemusí to však byť nič radikálne. Skúste napríklad vymeniť vo svojom byte či dome nábytok alebo ich spestriť zaujímavými doplnkami.

Nový štýl vďaka nábytku

Nemusíte mať výčitky svedomia len preto, že sa chcete zbaviť starého nábytku. Môžete ho predsa niekomu predať za dobrú cenu a pomôcť mu z ťažkej životnej situácie. Raz za čas sa oplatí investovať do výmeny nábytku, pretože vám to okrem krajších, novších a modernejších kúskov prinesie do domácnosti závan novej životnej energie. Máte radi Afriku? Zainvestujte do africky pôsobiaceho nábytku a doplnkov. A čo tak škandinávsky alebo provensalský štýl, ktoré sú nadčasové a stále veľmi obľúbené? Vycestovať na dovolenku do vzdialených krajín si nemôže dovoliť hocikto, preto poteší aj nový nábytok. Ak vaše deti vyrástli do veku, keď už potrebujú súkromie a vlastnú izbu, ideálnym riešením je zadovážiť im na Vianoce prvé skrinky či komody. Vyberajte podľa toho, koľko úložného priestoru potrebujú. Renovujete byt alebo dom? Tak potom vás poteší nábytok do záhrady, kúpeľne alebo kuchyne, s ktorým zmeníte vaše obydlie na nepoznanie. Pokiaľ sa vám nechce obehávať nábytkárstva, pohodlným riešením je nákup online. Oplatí sa vyberať takých predajcov, ktorí vám poskytujú dodanie tovaru zdarma a rovno do vášho bytu, nielen po prvé dvere, ako to býva u kuriérov zvykom.

 

Deti potešia svietiace puzzle

Niekto má rád obrazy, iný dáva prednosť kúskom, ktoré si sám vytvorí.  Veľmi obľúbené sú v tejto kategórii puzzle. Baví vaše deti skladať puzzle a vaše steny zívajú prázdnotou? Zabite dve muchy jednou ranou a zaobstarajte im puzzle. Kým zložia tisíc kúskov do výslednej podoby, nielen sa zabavia, ale si aj rozvinú trpezlivosť či predstavivosť. Hotové puzzle si môžete potom hrdo zarámovať a vyvesiť napríklad vo svojej obývačke a chváliť sa s nimi pred návštevami. Aktuálnym hitom sú svietiace puzzle, ktoré žiaria v tme a šere. Je to veľmi efektný bytový doplnok hlavne do každej detskej izby. Objavte s vašimi deťmi podmorský svet, vesmír alebo svetové mestá a skladajte s nimi, uvidíte, že čas, ktorý spolu strávite, vám prinesie množstvo zábavy.

Koberec vyrieši problém so škaredou podlahou

Trápi vás nevzhľadná podlaha, ale na novú momentálne nemáte peniaze? Veľmi efektným riešením je koberec, so vzorom či bez, ktorý dokonale zútulní váš priestor, perfektne izoluje od chladu a hluku a uvítajú ho najmä domácnosti s deťmi, ktoré sa nemusia plaziť po chladnej zemi. Koberce dostanete rôzne – kusové, metrážne, ale aj behúne. Premyslite si, či potrebujete zakryť celú podlahu alebo potrebujete koberec na ozvláštnenie priestoru. Ak máte veľkú obývačku alebo halu, nebojte sa kombinovať viac menších kobercov, čím si opticky rozčleníte priestor na viacero zón. Behúne sú vhodné najmä do dlhších a užších chodieb a spôsobujú, že priestor nepôsobí chladne a nudne. Nebojte sa farieb, najmä ak máte v byte prevahu bielej.

Komentáre sú vypnuté, ale trackbacks a pingbacks nie.