0

Navštívte región s bohatým folklórom. Ubytujte sa na Horehroní

Ak máte radi horskú turistiku, cyklistiku, lyžovanie alebo slovenský folklór, lokalita rozprestierajúca sa v strednej časti Slovenska pri rieke Hron vás nadchne. A možno tu stretnete aj obyvateľov oblečených v tradičnom kroji, ktorí sa budú prezentovať na tradičných trhoch alebo festivaloch.

Dovolenka na lyžiach

Väčšina z nás cestuje do hôr preto, aby si zalyžovala. Samozrejme, pokiaľ cestujeme v zime. Vtedy nás na Horehroní privíta viacero známych lyžiarskych stredísk. Najznámejšie je stredisko Park Snow Donovaly, pokiaľ sa však nenecháte strhnúť davom, perfektne si zalyžujete aj v Čiernom Balogu, Banskej Bystrici, Mýte pod Ďumbierom, Hornej Lehote alebo v Selciach. Alebo vyskúšajte každý deň inú lyžiarsku dráhu, aby ste zistili, ktoré stredisko je najlepšie a ponúka najkrajšie výhľady.

Byť turistom na Horehroní…

Kým sa na Horehroní ubytujete, cestou pozbierajte toľko zážitkov, koľko stihnete. Vyhliadková veža Horné Lazy patrí k najvyšším na Slovensku, má 40 metrov a 192 schodov, vyžaduje si teda dobrú kondíciu. To, čo zvrchu uvidíte, však bude stáť za to! V hustých lesoch Predajnej navštívte vodopády a potom si za odmenu doprajte kúpanie v liečivých vodách kúpeľného mestečka Brusno. Rezervujte si čas na Hrad Ľupča v Slovenskej Ľupči i Čiernohronskú železnicu v Čiernom Balogu. Túto atrakciu milujú malí aj veľkí. V neďalekej Vydrovskej doline sa prejdite Lesníckym skanzenom, ktorý je jediný na Slovensku.

Milovníci adrenalínu si môžu vyskúšať Bike park Mýto pod Ďumbierom, vhodný aj pre úplných začiatočníkov. Podobné pocity vám prinesie aj Lanový park Tarzania Tále s lezeckými atrakciami pre dospelých aj deti. V okolí Banskej Bystrice a Banskej Štiavnice máte možnosť spoznať históriu baníctva, navštíviť múzeá a štôlne.

Výhodné ubytovanie na Horehroní

Pokiaľ ste už jednou nohou v aute, pripravení vyraziť na dovolenku, ešte si rýchlo rezervujte ubytovanie na Horehroní. Na výber máte z množstva typov ubytovania, od luxusných apartmánov až po rozprávkové chalúpky. Výhodné ubytovanie na Slovensku nájdete na stránkach fiemso.com, vďaka ktorým môžete komunikovať priamo s poskytovateľom ubytovania, u ktorého si pobyt rezervujete bez vedľajších poplatkov. Čo ušetríte na ubytovaní, to môžete minúť na zážitky! Ubytovanie môžete v priebehu dlhšej dovolenky aj vystriedať, vďaka čomu sa priblížite k ďalším turistickým atrakciám.  Honba za zážitkami sa začína!

Komentáre sú vypnuté, ale trackbacks a pingbacks nie.