0

Naši efektní pomocníci

Bez názvuZabudnite na to, že nič praktické nemôže byť zároveň aj pekné. Predstavte si napríklad retro spotrebiče, ktoré dnes vo veľkom ponúkajú predajne s elektrom. Chladnička už nemusí byť len biela, môže byť červená alebo s nádychom medenej. Čo ešte nám slúži ako dizajnový doplnok?

Krbové náradie rôznych prevedení

Kto kedysi vlastnil krb alebo krbové kachle, často mal pri dreve pohodenú malú metličku s lopatkou a napadané nečistoty či popol zmetal s tým istým náradím, s akým upratoval zvyšnú časť domu. Ak sa chcel pohrabať v krbe, využíval na to nejakú kovovú paličku, ktorá mu z niečo vystávala, a tiež ju mal nevzhľadne pohodenú pri dreve. Dnes už je ale iná doba a na tieto praktiky sa pozeráme so zdesením v tvári. Vyčariť teplo domova sa predsa dá aj s krásnymi a praktickými pomocníkmi. Krbové náradie, ktoré je v ponuke u rôznych predajcov, si môžete vybrať na mieru k vášmu krbu, piecke či kachliam. V súčasnosti je veľmi obľúbené krbové náradie vo farbe zlatá alebo medená patina či staré zlato, ktoré majú mierne historický šmrnc. Avšak ani s matnou čiernou či nehrdzavejúcou oceľou nebudete mimo aktuálnych módnych trendov, pokiaľ to štýl vašej miestnosti znesie. Náradie môže byť umiestnené vo vedierku alebo pohodlne visieť na držiaku rôznych tvarov. Do veľkých miestností a hál sa hodia rozmerovo väčšie kúsky krbového náradia, pretože dnes už tvorí dizajnový prvok, ktorého cieľom je upútať pozornosť. Najčastejšie obsahuje lopatku, zmeták, kliešte a kutáč.

Vonkajšie rolety vyriešia rôzne problémy

Najmä posledné roky sa biznis s vonkajšími roletami začal rozmáhať, a to pre horúce letné dni a veterné zimy. Okrem toho, že vám v miestnosti vyčarujú aj počas dňa tmu ako počas tej najtmavšej noci, ochránia vás pred neznesiteľnými letnými horúčavami bez toho, aby ste si museli zaobstarať klímu. Keď sa rozhliadnete po okolitých domoch či bytoch, vonkajšie rolety, najčastejšie biele a hnedé, zdobia už každé tretie okno!  Vyrábajú sa, samozrejme, na mieru a ovládajú sa v interiéri. V súčasnosti sú moderné rolety vyrábané z odolného plastu. Prečo ešte sú vonkajšie rolety také obľúbené? Ak sa obávate vlámania, lebo bývate na prízemí bytovky alebo v rodinnom dome, rolety vás tohto zlého pocitu pomôžu zbaviť. Veľkým plusom vonkajších roliet je aj zvuková izolácia, najmä ak bývate na frekventovanej ulici.

Trendy vo verejnom osvetlení

Kedysi po zotmení sa mestá ponorili do príjemného oranžového svetla pouličných lámp. Mnohé z nich nám svietili priamo do okna, ale nejako sme si na to zvykli. Aký je trend v súčasnosti? Pochopiteľne, každé mesto chce ušetriť, takže sa investuje do LED modernizácie verejného osvetlenia. Takýto ekologický systém osvetľovania spotrebuje až o 63 % menej energie, čo pre mestskú pokladnicu predstavuje značný zdroj úspor. Mestá majú možnosť požiadať o granty, ktoré im pomôžu zaplatiť až 20 % z ceny osvetlenia. Ďalšou výhodou LED verejného osvetlenia je, že pokiaľ máte okno blízko takejto lampy, jej jas vás už v noci neoslepuje, pretože svieti iba priamo na zem.

Komentáre sú vypnuté, ale trackbacks a pingbacks nie.