0

Interiérové dvere sa podieľajú na štýlovom stvárnení vášho bývania

interiérové dvereNielen nábytkom a bytovými doplnkami dávame najavo to, akí sme či aký štýl bývania preferujeme. Podstatné sú aj interiérové dvere, ktoré nám zabezpečujú súkromie, chránia pred prievanom, zvukmi a starajú sa o tepelnú izoláciu miestností.

Keď dvere zdobia príbytok

Sledujete pri zariaďovaní svojho obydlia trendy či ostávate verní starej dobrej klasike, ktorú ste odpozorovali ešte od vašich rodičov? Mohlo by sa zdať, že dvere v interiéri si nezaslúžia až takú veľkú pozornosť, pretože nám stačí, že sa dajú bezchybne otvoriť a zatvoriť a postarať sa nám o súkromie či tepelnú a zvukovú izoláciu. Zamyslime sa však nad tým, ako často manipulujeme s dverami v našom interiéri a ako sú nám na očiach. Kým jedny dvere sú sústavne zatvorené (napr. na šatníku, špajze, toalete), ďalšie nechávame zväčša otvorené, aby sme bez zdržania mohli prechádzať miestnosťami či vytvorili dojem veľkého otvoreného priestoru. No i dvere, ktoré nie sú práve zatvorené, podvedome vnímame, preto by sa do bytu či domu mali skrátka hodiť.

Interiérové dvere 3x inak

Aké sú naše možnosti? Pri výbere interiérových dverí môžeme staviť na klasiku – klasické dvere s kľučkami, s výplňou či bez. Dôležité je ale farebné a materiálové prevedenie dverí. Fóliované dvere nevydržia toľko, čo laminátové, zvlášť pri častom alebo neopatrnom používaní. V niektorých častiach obydlia sú na nezaplatenie napr. protipožiarne dvere (kotolňa). Farbu dverí ladíme buď k farbe podláh, alebo k farbe nábytku. Môžete staviť na neutrálnu bielu farbu, ale aj na luxusné tmavé interiérové dvere, ktoré s farbami v priestore značne kontrastujú. Dverami s dreveným dizajnom tiež nič nepokazíte, len by malo korešpondovať s drevenými prvkami v domácnosti. Niektorí predajcovia ponúkajú možnosť osadiť novú obložkovú zárubňu na pôvodnú kovovú zárubňu, čím sa síce o kúsok zmenší otvor dverí, ale aspoň nevznikne potreba väčších stavebných zásahov, búrania.

Interiérové dvere však môžu byť aj celé zo skla. Priehľadného alebo nie, všetko závisí od potreby súkromia. Sklenené interiérové dvere vnesú do obydlia prvok luxusu. Nádherne ho prevzdušnia, opticky zväčšia a presvetlia. Vhodné sú najmä do priestorov chodieb, do obývačiek či pracovní.

Ďalšou možnosťou, ako zaujať interiérovými dverami, je využitie závesných koľajníc. Stačí sa s predajcom dverí dohodnúť, že máte záujem o dvere bez klasických pántov, nájsť vhodný typ kovania či závesnej koľajnice a dizajn dverí a vaša domácnosť sa môže premeniť na počkanie. V súčasnosti sú takéto interiérové dvere veľmi moderné a praktické najmä v prípade, ak máte voľné miesto pri stene, do ktorého sa budú vysúvať, a tak sa stanú zároveň aj dekoračným prvkom steny.

Reklamný článok

Komentáre sú vypnuté, ale trackbacks a pingbacks nie.