0

Dôvody prečo začať hrať a tipovať na tenis

tipovanie tenisČo spája dospelých a deti? Vzrušenie z hry –  je prítomné u človeka od raného detstva až do vysokého veku. Prostredníctvom hry sa učíme komunikovať s vonkajším svetom a rozvíjať vzorce správania.

Skvelý spôsob, ako sa udržať fit, hrať sa a zabaviť, je napríklad aj tenis! Rýchlosť lopty počas hry dosahuje 170 km/ h a atléti v priemere za jeden zápas nabehajú asi 5-7 km!

Nedávne štúdie dokonca tvrdia, že tenis je náročnejšou formou fyzickej aktivity, ako volejbal a mnoho ďalších športových aktivít, vďaka ktorým môžete veľmi rýchlo aj schudnúť. Plusov, pre ktoré sa oplatí hrať tenis je ale omnoho viac.

 

Jednoduchosť a praktickosť

Na pohodlné tipovanie tenisu vám stačí mobilná aplikácia. Ak sa ale rozhodnete tenis hrať aj reálne, na začiatok potrebujete dobrú raketu a loptičku. Žiadne iné špeciálne vybavenie nie je nutné. Samozrejme, dôležitým faktorom sú jednoduché a zrozumiteľné pravidlá.

 

Fitness výhody

Zoznam svalov a zručností, ktoré sa vďaka tenisu vyvíjajú, je skutočne široký! Prvou je všeobecná fyzická forma, pretože sa musíte rýchlo pohybovať a neustále pracovať s telom, pažami a nohami.

Druhou výhodou je reakcia, ktorá určuje výsledok zápasu. No a po tretie, je to rozvoj koordinácie a obratnosti. V hre musíte neustále udržiavať rovnováhu a ovládať celé telo. Rovnako dobre si tenisom trénujete aj zrak, pretože oči sa musia neustále sústrediť na loptu, ktorá rýchlo mení svoje umiestnenie.

 

Získate lepší odhad

Ak sa okrem aktívneho hrania tenisu občas zabavíte aj online tipovaním, môžete svoje skúsenosti šikovného hráča využiť aj pri výhodnom bonuse za registráciu bez vkladu. Otestovať si svoj odhad a tipnúť na víťaza bez rizika, je naozaj veľmi jednoduché a vďaka online aplikácii aj pohodlné.

Hlavnou vecou tejto obľúbenej a svetoznámej hry je ale samozrejme tvrdý úder lopty a vytrvalosť, ktorá sa vám určite zíde aj v bežnom živote.

Reklamný článok

FOTO: pexels.com

Komentáre sú vypnuté, ale trackbacks a pingbacks nie.