0

Dobrý vodič si vie vybrať kvalitné pneumatiky

pneumatikyČi už šoférujete prvý rok, alebo ste dlhoročným skúseným vodičom, je jedna vec, o ktorej sú presvedčení všetci. Iba s kvalitnými pneumatikami je radosť viezť vozidlo. Súhlasíte?

Nie sú to len pneumatiky

Nie je to len „kus drahej gumy“, veď pneumatiky sú dôležitou súčasťou vozidla. Práve vďaka nim ste v bezpečí nielen vy, ale aj ostatní účastníci cestnej premávky. Schopnosť reagovať okamžite nezávisí iba od osoby, ktorá vozidlo vedie, ale takisto od spoľahlivých pneumatík. Vy síce môžete pomocou výborných reflexov ubrzdiť včas, avšak celý brzdový systém a skutočný čas, kým vozidlo zastane, závisí hlavne od pneumatík. Pokiaľ sú v dobrom stave, nezradia vás.

Pneumatiky kontrolujte pred každou cestou

V autoškolách sa učí, že pred každou jazdou by sa malo celé vozidlo poriadne skontrolovať. Nielen svetlá, zrkadlá a dôležité kvapaliny, ale aj iné komponenty patriace k autu. Patria sem aj bezpečnostné pásy. Tie by sa mali riadne navíjať a odvíjať a tiež zasekávať v prípade náhleho ubrzdenia. V tom spočíva ich spoľahlivosť a bezpečnosť. Polámané, potrhané a iným spôsobom zničené bezpečnostné pásy neplnia svoju funkciu rovnako ako pneumatiky, ktoré sú už príliš vyjazdené. Cesta autom s takýmito kolesami je nielen nebezpečná, ale aj nepríjemná. Ak máte podozrenie, že niečo prestáva byť v poriadku, konajte.

Neriskujte defekt ani dopravnú nehodu

Poškodený dezén pneumatiky vás môže prekvapiť v tej najnevhodnejšej chvíli. Predstavte si, že sa chystáte na dovolenku, a cestou vás zdrží nepríjemný defekt. Šťastie máte vtedy, ak máte náhradné koleso, ktoré je spoľahlivé a funkčné. Šikovný muž (možno aj žena) dokáže koleso vymeniť za pár minút. Vyjazdeným pneumatikám stačí naozaj máličko, aby vás zradili. Nemusí ísť o ostré predmety na ceste. Niektoré slovenské cesty sú v takom dezolátnom stave, že veľakrát postačí aj väčšia diera alebo nerovnosť, a už fučíme od jedu my aj naše gumy. Kúpou nových a spoľahlivých pneumatík sa zbavíte pocitu strachu a čas za volantom sa stane príjemným relaxom.

Reklamný článok

FOTO: pexels.com

Komentáre sú vypnuté, ale trackbacks a pingbacks nie.