0

Čo zvážiť pri plánovaní dizajnu webových stránok?

Vytvorenie web stránky nie je prvoplánová vec a pred jej tvorbou je potrebné veľa vecí premyslieť. Ešte pred začiatkom celého procesu sa mnoho ľudí pýta: „Čo zvážiť pri plánovaní nového webu?“ V tomto článku si prečítate niekoľko dôležitých bodov, ktoré sú odpoveďou na túto otázku.

 

  1. Účel stránky. Účel webovej stránky udáva hlavný dôvod existencie stránky vo svete. Je rozdiel, či svojim návštevníkom ponúkate LED do auta či LED osvetlenie ŠPZ alebo vzdelávanie či advokáciu. Hlavný účel stránky udáva smer pri dizajne aj obsahu.
  2. Cieľové publikum. Aj keď vaša prvotná odpoveď môže znieť „všetci“, nikdy nemôžete navrhovať web s ohľadom na „všetkých“. Ak identifikujete a navrhnete svoje dve hlavné cieľové skupiny, stránka s najväčšou pravdepodobnosťou splní vaše očakávania.
  3. Responzívny dizajn vhodný pre mobilné zariadenia. To znamená, že dizajn webovej stránky sa automaticky prispôsobí veľkosti obrazovky, na ktorej sa zobrazuje.
  4. Čerstvý obsah. Predstavte si, že by múzeá nikdy nezmenili svoje exponáty. Prečo by ste sa tam opäť vrátili? Do múzeí sa vraciame preto, že tam nájdeme niečo nové a rovnako je to aj s webovými stránkami. Zapracujte na obsahovej stratégii pre svoj web, ktorá zabezpečí, že sa ľudia na web opäť vrátia.
  5. Pútavý obsah. Je dokázaným faktom, že ľudia čítajú len asi 20 – 28% textu na webovej stránke. Z toho vyplýva posun ku kratším blokom textu, množstvu fotografií a využívaniu multimédií na webových stránkach.
  6. Dynamické funkcie. Funkcie sú prvky, vďaka ktorým je stránka dynamická a zaujímavá, ako sú tlačidlá na darovanie, online formuláre, vložené video alebo podcasty, online kvízy, tlačidlá sociálnych médií a všetky ostatné druhy miniaplikácií.

Komentáre sú vypnuté, ale trackbacks a pingbacks nie.