0

Ako postupovať pri výbere interiérových svietidiel

svietidláSvietidlá, rovnako ako podlahy či dvere, patria do skupiny tých vecí v domácnosti, ktoré kúpime raz a máme pokoj. Práve preto by sme sa nemali orientovať len podľa ceny, ale treba myslieť komplexne, aj s ohľadom na budúcnosť, zmenu štýlu našej domácnosti či nášho vkusu a potrieb.

Interiérové svietidlo domácnosť dopĺňa

Jedna stránka je, čo sa nám páči, druhá, čo sa do našej domácnosti hodí. Je to podobné, ako keď si vyberáme nový účes či oblečenie. Aj osvetlenie má byť domácnosti vybraté na mieru. Detská izba vždy nebude detská, časom sa zmení na študentskú, obývačka vždy nebude slúžiť na relaxáciu, ale raz v nej môže vzniknúť pracovný kútik, na chodbe rokmi pribudnú skrine, ktorých okolie bude musieť byť lepšie osvetlené… Keď si teda budete vyberať to najlepšie svietidlo do interiéru, premýšľajte tak, akoby ste videli do budúcnosti. Čo vyhovuje dnes, zajtra už nemusí, a to isté sa týka štýlového alebo farebného prevedenia interiérových svietidiel. Samozrejme, lampa sa dá časom vymeniť, ale čo potom s toľkými lampami v pivnici či garáži? Interiérové svietidlo laďte k farbám v domácnosti a k štýlu nábytku, inak bude pôsobiť smiešne.

Vyšantite sa na svietidlách v interiéri

Čo vás na svietidle zaujme ako prvé? Farba, počet svetelných zdrojov, lesklé kryštáliky či typ lampy? Interiérové svietidlá si rozvrhnite tak, aby ich bolo všade dosť a nikde nezavadzali. Dlhý luster v centre miestnosti vám môže brániť v chôdzi, no nad jedálenským stolom či nad schodiskom bude pôsobiť luxusne. Vybrať si stropné či radšej závesné svietidlo? Kde bude oveľa pôsobivejší luster a kde si vystačíte s obyčajnými nástennými svietidlami? Pri výbere svietidiel do interiéru myslite aj na vzájomnú kombináciu lámp. Doplniť stenu o nástenné či stojanové svietidlo je to najmenej, čo môžete urobiť, a myslite na to už pri realizovaní novej elektroinštalácie. Dobre zvoleným interiérovým svietidlom môžete výrazne podčiarknuť imidž vašej domácnosti, preto nechajte prehovoriť aj vašu fantáziu.

Reklamný článok

Komentáre sú vypnuté, ale trackbacks a pingbacks nie.