0

Vianočné štóly to krásne doplnia

vianočný stromčekPremýšľali ste už o vianočnej výzdobe u vás doma? Vianoce sú tu čo nevidieť, a preto je najvyšší čas ukázať, čo sa vo vás ukrýva. Máte možnosť vyčarovať tie najkrajšie sviatky, tak smelo do toho.

 

Nie je štóla ako štóla

Vianočná štóla je okrem chutného vianočného pečiva aj dekorácia, ktorá sa pridáva buď na stôl alebo na vetvičky vianočného stromčeka. Nielen to. Má všestranné využitie. Jedná sa o jemnú priesvitnú látku, ktorá sa dá výborne tvarovať a formovať. Perfektne vyzerá aj pozvoľne prestretá na sviatočnom stole. Obvykle sa ukladá presne na stred a na ňu si šikovné gazdinky dekorujú misy s ovocím alebo so sviečkami.

Vynikne aj na policiach, komodách, či obtočená iba tak okolo garníže. Zdobiť zvykne zábradlia, balkóny, vchodové dvere a v neposlednom rade aj naše vianočné stromčeky.

 

Pre niekoho gýč, pre iného luxus

Nie vždy boli v móde stromčeky obmotané látkami a ozdobené kvetmi a rôznymi smiešnymi postavičkami. Klasické a tradičné vianočné stromčeky už badať iba málokde. Každý si nájde vždy to svoje, pretože sa dá skĺbiť tradičné s moderným, pokiaľ je to naozaj dobre premyslené. Pri troche fantázie sa dá docieliť zaujímavý výsledok. S vianočnou štólou určite nič nepokazíte, nech sa už rozhodnete pre akýkoľvek štýl.

Štóla na stromčeku vyzerá zakaždým originálne a má tú skvelú schopnosť, že vyplní prázdne miesta. Zelené ihličie vyzerá oveľa viac dokončené, osviežené a pri správnom výbere aj veľmi luxusne.

 

Jutové štóly pre tradičné Vianoce

Pokiaľ nemusíte tie klasické „načančané“, pokojne si zvoľte spomedzi tých jutových. Bývajú obvykle tenšie a nie sú až tak ohybné a tvarovateľné, ale zato z nich viete vyrobiť mašle alebo iné skvelé ozdoby. Môžete nimi obtočiť celý vianočný stromček a aj jeho črepník alebo stojan. Niektoré sú bezfarebné, pripomínajúce iba kúsok vreca, ale nájdu sa medzi nimi aj skutočné skvosty. S vianočnými štólami si krásne vyzdobíte aj prútené vence a osviežite každú vetvičku vo váze. Môžete si s nimi dopomôcť aj pri balení darčekov.

FOTO: pexels.com

Komentáre sú vypnuté, ale trackbacks a pingbacks nie.