0

Obývacia izba II.

Bez názvuV prvej polovici sme sa venovali osvetleniu, stenám a celkovej rozlohe obývačky. Táto druhá polovica prináša informácie napríklad aj o obľúbenom spájaní obývacej izby s kuchyňou.

 

Výber podlahy

Aj napriek mnohým variáciám, ktoré ponúkajú dnešné obchody, najviac vedie jednoduché drevo. Drevené podlahy sú zaužívané aj preto, že ide o jednoduchú štruktúru povrchu bez zbytočných farebných kontrastov.

Okrem toho je však opäť populárny korok, ktorý je ešte teplejší ako drevo, takže sa po ňom dá chodiť pohodlne lebo v ponožkách alebo rovno naboso. Navyše je jeho údržba mimoriadne jednoduchá a svoje vlastnosti si zachováva po celé desiatky rokov.

Ďalej je ešte vhodný aj laminát. Ak máte dostatok finančných prostriedkov, je dobré zamyslieť sa nad podlahovým kúrením.

 

Vhodná sedačka

ID-10034642

Práve sedačka dáva obývacej izbe konečnú atmosféru a je jej nosným prvkom. Na sedačke čítate knihy, na sedačke pozeráte televíziu, na sedačke sedíte s návštevou. Sedačka, alebo celá sedacia súprava, je tak často využívaná ako posteľ.

Vždy, keď to priestor dovoľuje, vyberajte rohovú sedačku ku ktorej často už ani netreba žiadne ďalšie kreslá. Okrem dostatočného priestoru na sedenie zvyknú mať aj úložný priestor, ktorý sa v domácnosti vždy využije.

Ak je obývacia izba dosť veľká, je vhodné sedačku umiestniť do priestoru namiesto toho, aby bola nalepená na stene. Priestor sa viac otvorí. Keď sa vám páči menšia sedačka ale potrebuje aj kreslá, vyberte napríklad oranžovú sedačku, a k nej potom kreslá v iných farbách. Celá obývacia izba vďaka tomu ožije a príjemne sa spestrí interiér.

 

Kuchyňa & obývačka

Čoraz častejšie sa spája obývacia izba spolu s kuchyňou, čím sa celý priestor otvára.

Oddeliť jednotlivé zóny je celkom jednoduché – máte možnosť použiť otvorenú policu, ktorá predelí tieto dve izby, ďalšou možnosťou je presklená stena alebo vytvorenie pódia. Pódium je výhodné aj z estetického hľadiska pretože vyvýši buď kuchyňu, alebo obývačku, aby neboli na jednej úrovni. Poniektorým vyhovuje oddeliť obývačku od kuchyne pomocou chrbta sedačky.

 Napísala: Zuzana Šusterová

FOTO: freedigitalphotos.net

Komentáre sú vypnuté, ale trackbacks a pingbacks nie.