0

Bývanie: ako zariadiť predsieň?

aad191fe0062f147_1582-w221-h221-b0-p0--contemporary-hallMnohí riešia predovšetkým kuchyňu a obývačku, no aj vstupný priestor je dôležitý, pretože je to prvá miestnosť vo vašom príbytku. Viacerí sa už ani nedostanú ďalej, a tak je dôležité myslieť na jej zariadenie. Okrem toho slúži aj vám – práve tu odkladáte kabáty, dolaďujete vlasy pred odchodom a odkladáte dáždnik po venčení psíka v daždivom počasí.

 

Rozmery predsiene

Od počtu členov a individuálnych potrieb každého, kto v byte či dome býva, treba myslieť na rozmer predsiene. Nezabúdajte tiež na fakt, že každý kus nábytku musí prejsť práve touto miestnosťou, a tiež musíte nechať miesto na objemné vetrovky, šály, čiapky a čižmy. Šírka by mala byť aspoň 1,2 metra; celková rozloha okolo 7 m2, menšie byty kde budete dokupovať menší nábytok aj okolo 5 m2. Menej určite nie.

 

Hlavný účel – odkladanie

outstanding-small-hallway-furniture-ideas-including-small-built-in-closet-with-stainless-steel-clothes-hooks-also-contemporary-dining-chairs-alongside-metal-fruit-bowl-furniture-600x450

V predsieni potrebujete odkladať v skutočnosti naozaj úctyhodné množstvo vecí – okrem oblečenia aj batohy, kabelky alebo i fitnes tašky do posilňovne. K tomu všetkému pridajte ešte stojan na dáždnik a miesto na odkladanie topánok. V predsieni by preto mala byť aspoň jedna skriňa na odloženie vecí, ktoré potrebujete mať pri ruke keď odchádzate z domu. Vešiaky sú nevyhnutnosťou, lebo určite potrebujete kabát ihneď zavesiť – nechcete ho dať do skrine pretože je to zdĺhavejšie a viete, že ho zajtra alebo dokonca o chvíľu budete potrebovať znova. Takéto otvorené vešiaky môžu byť samostatné a v obchodoch nájdete aj pekné dizajnové kúsky.

 

Nábytok na mieru

Do malých predsiení, alebo keď ste v nábytkárstvach nenašli nič schopné podľa vašich nárokov, rozhodnite sa pre vstavaný nábytok zhotovený presne na mieru. Nie je dobré uspokojiť sa s kompromisom – menšia skriňa než akú naozaj potrebujete vám nepomôže, len bude v konečnom dôsledku zavadzať, a nesplní tak svoju funkciu. Nezabúdajte na jeden mimoriadne dôležitý detail – zrkadlo. Do predsiene potrebujete umiestniť jedno veľké zrkadlo, v ktorom uvidíte celú svoju postavu.

 

Myslite na sedenie

Možností na sedenie je niekoľko, od tradičnejšej lavice s úložným priestorom až po dizajnové stoličky hýriace farbami na oživenie celej predsiene. Pre šetrenie miesta môžete zvoliť aj sedenie ako súčasť vešiakovej steny zhotovenej na mieru. Hlavným parametrom výberu je v tomto prípade vaša pohodlnosť.

 

Napísala: Zuzana Šusterová

FOTO: google.com

Komentáre sú vypnuté, ale trackbacks a pingbacks nie.