0

Prečo nedokáže dosiahnuť orgazmus?

orgazmus-intimiOrgazmus. Pre mužov pri pohlavnom styku samozrejmosť, pre ženy výnimočná udalosť. Ak s partnerom dosahujte orgazmus len občasne, vedzte, že v tom nie ste samé. Neschopnosť užiť si vyvrcholenie počas sexu s partnerom trápi obrovské množstvo žien po celom svete.

Pravidelný orgazmus dosahuje len malé percento z nás. Ak si teda myslíte, že s vami nie je niečo v poriadku, ste na poriadnom omyle. Len niekoľko desiatok rokov dozadu dokonca samotní odborníci verili, že väčšina žien jednoducho nedokáže dosiahnuť orgazmus! V prvom rade by ste mali rozlišovať medzi vaginálnym a klitoridálnym orgazmom. Druhý spomínaný vzniká stimuláciou a dráždením klitorisu, je preto u žien častejší. Zažiť však môžete oba. Ako teda na to?

Vypnite mozog

Áno, počuli a čítali ste to už aspoň stokrát. No verte, že ak  máte svoju myseľ preplnenú myšlienkami na prácu a starosti, na to ako pred partnerom v danej chvíli vyzeráte, vaše telo sa nedokáže poddať okamihu a možnosť prežiť intenzívny orgazmus je na míle vzdialená. Vypnite mobily, počítače či televízor, naučte sa skutočne prežívať okamihy spojenia s partnerom. Budovanie sexuálnej intimity, ako aj dôvery počas pohlavného styku je pre mnohé ženy kľúčom k dosiahnutiu vyvrcholenia.

Dlhá predohra

U žien vedie k orgazmu len zriedkavo expresná cesta. Ak máte problém dosiahnuť vyvrcholenie, zamerajte sa s partnerom na dlhšiu predohru. Nemáme však teraz na mysli len stimuláciu vagíny a klitorisu. Povedzte partnerovi, aké dotyky a na akých miestach vášho tela vás najviac vzrušujú. Skúste do predohry zapojiť aj rôzne hračky, nezabudnite, že v sexe je dovolené všetko, čo sa vám páči a je vám príjemné.

Masturbujte

Ako má partner vedieť, čo vás vzrušuje, pokiaľ to neviete vy? Aj napriek tretiemu tisícročiu existuje stále veľa žien, ktoré jednoducho nemasturbujú. Pritom vlastné uspokojovanie je nielen zdraviu prospešné, keďže odbúrava nahromadený stres. Okrem toho je najprirodzenejším spôsobom, ako spoznávať svoje telo. Naučte sa počúvať reakcie na vlastné dotyky a ich intenzitu. Ak sa pred partnerom hanbíte používať sexuálne pomôcky, práve pri masturbácií sa s nimi môžete zoznámiť. Počas milovania bude pre vás jednoduchšie partnera naviesť tým správnym smerom.

Zvoľte správne polohy

Existujú polohy, ktoré intenzívnou stimuláciou bodu G vedia naštartovať vlny vzrušenia ukončené silným orgazmom. Veľa žien si často nevie vynachváliť polohu a jej variácie, pri ktorej je žena na vrchu. Nielen že dochádza k silnému stimulovaniu bodu G, no zároveň vám táto poloha umožňuje kontrolovať rýchlosť a intenzitu, a tým uľahčuje cestu k výbuchu rozkoše. Viac sa o orgazme a ceste k nemu dozviete na intimi.sk

Komentáre sú vypnuté, ale trackbacks a pingbacks nie.