0

Spánok medzi ovečkami

ovečkaRadi počítate počas zaspávania ovečky? Čo keby ste sa pod ich teplou, mäkkou a hrejivou vlnou prebúdzali každé ráno priam doružova vyspatí? Ovčie rúno vás zahreje a dokonca má schopnosť liečiť.

 

Investícia, ktorá sa oplatí: ovčie rúno

Voľakedy to bol obrovský trend, žiaľ, v dnešných moderných domácnostiach už neostal priestor pre prírodné materiály. Zaoberáme sa kvantitou a nie kvalitou a naše domácnosti „praskajú vo švíkoch“ od hromady zbytočností, ktoré vlastníme. Niektoré predmety vôbec ani nevyužívame a zaberajú iba kopu miesta v skriniach i na policiach. Platí to aj v prípade posteľných obliečok.

Posteľné obliečky sú skvelým doplnkom v domácnosti, pretože dotvárajú atmosféru v spálňach. Ich farby a vzory sú originálne a špecifické pre váš vkus. Jednou vetou – charakterizujú vás. Ženy ich milujú. Keď uvidia vzor, ktorý ich upúta, neváhajú ani chvíľu a už ich chcú mať. Veď predsa „nepýtajú jesť“ a vydržia dlhé roky.

A tak sa krok po kroku z našich skríň stávajú úložiská nielen šiat, ale aj plachiet, diek a množstva obliečok, ktoré sa sotva stihnú počas roka prestriedať. Nehovoriac o tom, koľko času zaberá ich výmena a udržiavanie. Pranie a žehlenie idú rovnako do peňazí. Všetko stojí nejakú energiu.

Čo tak obliečky, o ktoré sa netreba stále starať?

Reč je o vankúši, paplóne a plachte z ovčieho rúna. Tento stopercentný prírodný produkt má samočistiacu schopnosť, a preto stačí, ak prádlo raz za čas vyvetráte na slniečku alebo na čerstvom vzduchu. No nie je to dokonalé uľahčenie života? Zabudnite sa zdĺhavé víkendové zvliekanie a navliekanie posteľného prádla a nekonečné žehlenie. Ovčie rúno ponúka samé výhody.

Výborná termoregulácia

Nemusíte sa báť, že vám pod týmto materiálom bude horúco. Práve naopak – ovčie rúno sa prispôsobuje vašej telesnej teplote. Napomáha pri stavoch migrény, pri ženských bolestiach a akýchkoľvek iných bolestiach, zápaloch a problémoch so svalmi či kĺbmi. Zdá sa vám to neuveriteľné? Ale je to pravda. Po vyskúšaní možno zistíte, že tie tabletky, ktorými bežne každý deň „dopujete“ svoje telo, už viac nebudete potrebovať…

FOTO: pexels.com

Komentáre sú vypnuté, ale trackbacks a pingbacks nie.