0

Nehanbite sa za svoje šediny

šedivé vlasySú nočnou morou všetkých žien a v nemalej miere aj i pánov. Šediny. Najskôr nenápadné „spoločníčky“, ktoré ledva badať, ale potom sa ich množstvo akosi vytrhne spod kontroly.

 

Nie sú symbolom zrelého veku

Hoci si myslíme, že šediny sa začínajú vynárať v zrelom veku, nie je to vôbec pravda. Veľa žien, ktoré majú  pred tridsiatkou potvrdí, že „strieborné“ vlasy sa týkajú aj ich. Okrem prvotnej paniky mnohé z nich pochytí akési šialenstvo a obavy z predčasného starnutia. Nikde nie je napísané a ani lekársky a vedecky potvrdené, že šedivejú iba starší ľudia. Na svete chodí plno sedemdesiatnikov, ktorí možno nemajú ani jeden jediný šedivý vlások na hlave. Od čoho to teda závisí?

 

Neobelejú z minúty na minútu

Aj keď priveľký stres a ťažké životné situácie dokážu človeka riadne potrápiť, nie je možné, aby z noci na ráno kompletne ošedivel. Možno ste mali nepríjemné a záťažové obdobie pred pol rokom, ale na vlasoch sa to prejaví až teraz. Môžu za to hormóny i štítna žľaza a samozrejme veľmi dôležitý orgán nášho tela – srdce. Pokiaľ je dobre prekrvené a okysličené, tak všetko funguje tak ako má. Snažte sa preto venovať svojmu telu to, čo potrebuje. Starajte sa tak oň, ako aj o svojho ducha. Veľa oddychujte a doprajte si pobyt v prírode.

Stravujeme sa nesprávne

Opäť platí – sme to, čo jeme. Dnešné potraviny obsahujú veľa toxínov a nebezpečných látok, ktoré namiesto toho, aby nám dávali živiny, postupne do nášho tela uvoľňujú odpad, ktorý sa hromadí a hromadí, až sa to napokon musí raz prejaviť. Vždy sú to naše vlasy spolu s celou našou kožou, ktoré si to ako prvé „odskáču“ a vystrčia varovný prst.

Mať šediny je moderné

V žiadnom prípade sa nehanbite za svoje šediny. Patria k vám, ste to vy. Majte sa radi takí, akí ste. Módne trendy aj tak ukazujú, že aj šediny vedia byť sexi a „in“. Pánom pridávajú sexepíl a zo žien vyčarujú vyzretú dámu, ktorá má „šmrnc“.

FOTO: pexels.com

Komentáre sú vypnuté, ale trackbacks a pingbacks nie.