0

Je farbenie vlasov naozaj škodlivé?

farbenie vlasovČi je to škodlivé, to nemožno tvrdiť s určitosťou. Všetci poznáme vetu, že všetko – ale s mierou. Pričasté farbenie vlasov môže spôsobiť ich vypadávanie, poškodenie a tvorbu plešín, ktoré ženy rozhodne nepotešia. Dámy, dávajte si pozor.

 

Až 500 rôznych chemikálií

Asi ste to nechceli počuť, no je to pravda. Farby na vlasy obsahujú až 500 chemických prvkov, ktoré teda so zdravím určite nemajú nič spoločné. Koža je najväčší orgán ľudského tela a práve cez ňu sa všetko dostáva dnu. Hoci sa farbia vlasy a nie pokožka hlavy, nik sa nevyhne kontaktu s ňou. A takto sa stávame svedkami najrôznejších reakcií, ako aj alergií a ďalších nepríjemností.

Prečo si vlastne musíme farbiť vlasy?

 

Za všetko môžu reklamy

Reklamy, ktoré nás vždy presvedčia, že ich produkt stojí za to. Veď je to koniec koncov aj ich cieľ. Predávať a nazhromažďovať zisky. Čo tam po zdraví. Sú tu predsa doktori, lekárne a liečitelia, ktorí pomôžu. Len si kupujte produkty, ktoré vlastne ani nepotrebujete.

 

Spôsobujú rakovinu?

Množstvá výskumov informujú, že látky obsiahnuté vo farbách na vlasy môžu spôsobovať rakovinu. Aj keď amoniak neobsahujú, nahradia ho iné chemikálie.Stačí si iba predstaviť, čo taká farba urobí s našim vlasom. Úplne zmení celú jeho štruktúru, zloženie i vzhľad. Absolútne neprirodzené pre ľudské telo. Robíme to preto, aby sme sa vraj páčili. Páčili komu? Až tak to potrebujeme?

 

Zdravé sebavedomie dosiahneme aj inak

Ani prvé šediny a ani nespokojnosť so sebou samým, nie sú dôvod, prečo by sme mali svoje telo poškodzovať s chémiou. V minulosti si ženy vlasy nefarbili, ale poznali skvelé triky, aby mali hrivu krásnu, lesklú, hustú a zdravú.

Napríklad káva a čierny čaj po nanesení na vlasy spôsobia, že vyzerajú tmavšie. Citrónová šťava naopak – zosvetľuje. Ak potrebujete svoje vlasy iba zvýrazniť a dopriať im zdravý lesk a vitalitu, postačí vám k tomu aj harmančekový čaj.

FOTO: pexels.com

Komentáre sú vypnuté, ale trackbacks a pingbacks nie.