0

Hrejivé náplaste – prvá pomoc pri bolestiach

bolesťStalo sa to už asi každému z nás, že sme sa po prebudení ledva postavili na nohy. Boľavé kríže alebo „seknutý“ krk dokážu potrápiť aj tých najzdatnejších silákov a pracantov. Nielen fyzicky ťažko pracujúci, ale aj ľudia so sedavým zamestnaním mávajú občas problém s boľavými svalmi a kĺbmi.

 

Keď nie je čas na rozcvičku

Nie všetci si môžeme ráno dovoliť rannú rozcvičku, ktorá by mala automaticky začínať náš deň. Žiaľ, doba, v ktorej žijeme nás núti prežívať všetko v strese a v prílišnej rýchlosti. Je luxus dopriať si doma raňajky alebo teplý nápoj, nieto ešte stihnúť zacvičiť si.

Ponaťahovať si svoje kosti a svaly je rovnako dôležité ako prvá cesta vedúca do kúpeľne. Neverili by ste, koľko vám ranné cvičenie podaruje do nového dňa. Nielen z hľadiska zdravia. Keď si zacvičíte a prekrvíte telo, budete mať lepšiu náladu a energie na rozdávanie. Okrem toho si preventívne zabezpečíte zdravý chrbát a ostatné časti tela, ktoré vám spôsobujú problémy. Stačí 5 minút každé ráno a stane sa z vás nový človek.

Lepší výkon v práci

Keď nás niečo bolí, veľmi ťažko sa sústredíme na svoju prácu ako u svojho zamestnávateľa, tak aj po pracovnej šichte u nás doma. Je predsa toľko povinností, ktoré musíme zvládať. Ich nesplnením sa všetko iba nakopí a to spôsobí hromadenie ďalšieho stresu. Myslenie na bolesť zavádza našu pozornosť úplne inde. Sme nepozorní a robíme viac chýb. Zdravie je prvoradé. Nepodceňujme naše malé bolesti, lebo sa z nich časom stanú veľké trápenia.

Dopomôžu náplaste?

Hrejivé náplaste, ktoré sa aplikujú na postihnuté časti tela, akými sú napríklad krk, plecia, oblasť krížov a pod., sú výbornou prvou pomocou. Boľavé partie sú na niekoľko hodín príjemne zahriate a to spôsobuje uvoľňovanie stuhnutých svalov. Prírodné látky obsiahnuté v náplasti váš problém nevyliečia, iba zmiernia a dodajú vám pocit úľavy. Najlepšie, čo môžete urobiť, je začať cvičiť. Vyskúšajte napríklad pilates alebo jogu.

FOTO: pexels.com

Komentáre sú vypnuté, ale trackbacks a pingbacks nie.