0

Ako nájsť dobrého očného lekára?

Starnutím sa naše oči menia a s tým prichádza aj nutnosť navštíviť očného lekára aspoň raz ročne. Často sú v týchto rokoch nevyhnutnosťou už aj okuliare, predovšetkým ak máte pocit, že už aj na čítanie novín potrebujete mikroskop, aby ste niečo videli. Prípadne, ak vám samotný lekár nedá odporúčanie navštíviť očného lekára, budete odkázaní sami na seba. Nech už hľadáte očného lekára kdekoľvek, môžete použiť rovnaké postupy.

 

Ak máte dieťa, ktoré potrebuje očného doktora, pravdepodobne budete hľadať lekára, kde budete chodiť vy, ale aj vaše dieťa. V súvislosti s tým sa zamyslite aj nad tým, ako ďaleko chcete cestovať, ako vás to ovplyvní pri vybavovaní voľna v práci či vyzdvihovaní detí zo školy z dôvodu vyšetrenia.

 

Opýtajte sa vašich priateľov. Oslovte svojich najbližších priateľov, ktorým dôverujete či už telefonicky alebo na sociálnej sieti a spýtajte sa ich na lekárov, ktorých navštevujú oni. Spýtajte sa či bol lekár ochotný, ako ordinuje, aby ste zistili či vám tieto hodiny vyhovujú, ako dlho sa čaká na termín, pripadne čokoľvek iné, čo môže ovplyvniť váš výber.

 

Nebojte sa zavolať do ambulancie lekára. Spýtajte sa na všetko, čo vás zaujíma. Zistite, či akceptuje vašu poisťovňu, akú dlhú má prax, používa mikroskop, či k nemu chodia pravidelne aj deti, či má web, kde si môžete niečo o ňom prečítať, prípadne nájsť nejaké recenzie od pacientov.

 

Ako bonus sú weby, kde si môžete nájsť odporúčania od ľudí a prečítať si ich skúsenosti. Príkladom takejto stránky je topdoktor.sk. Ak budete hľadať napríklad očného lekára v Nitre, nájdete tam zoznam lekárov aj s hodnotením od pacientov, ktorí ich navštívili. Neplatí to však len pre očných lekárov, ale napríklad aj pre ORL v Nitre, alebo v akomkoľvek inom meste či pre akéhokoľvek špecialistu.

Komentáre sú vypnuté, ale trackbacks a pingbacks nie.