0

Vieme, aké pneumatiky sú v roku 2022 hodnotené ako najlepšie

Neradi riskujete? Pokiaľ ide o vašu bezpečnosť na cestách, ani vám to neodporúčame. Kvalitné pneumatiky uľahčia ovládanie vášho vozidla, znížia spotrebu paliva a bezpečne vás dopravia do cieľa, preto nie je na škodu sledovať recenzie pneumatík. Pozrime sa na rebríček najlepších pneumatík pre rok 2022.

Pneumatiky musia byť funkčné a pohodlné pre šoféra

Vieme, že bezpečnosť našej jazdy sa neodvíja len od našich pneumatík, ale aj našich šoférskych schopností, a preto by bolo nezmyselné hovoriť o pneumatikách ako o akomsi zázraku. Veľkú úlohu v tom, či prídete do cieľa bezpečne, zohráte predovšetkým vy a ostatní vodiči, ktorí vám počas jazdy skĺbia cestu. Ak by sme však všetci jazdili podľa predpisov, pozorne a na kvalitných pneumatikách schopných znášať prudké zabrzdenie či náhle zmeny smeru na akomkoľvek povrchu vozovky, bolo by každé cestovanie prechádzka ružovou záhradou. Aké pneumatiky teda používajú tí, ktorých sa dopravné nehody netýkajú? Každý šofér má iné preferencie na kvalitu a cenu pneumatík, no hľadíme tiež na jeho potreby. Niekto jazdí rýchlo po diaľnici, iný zasa pomaly v rámci mesta, ďalší je často vo vysokohorskom prostredí. Nezabúdame tiež na pravidelné prezúvanie na letné či zimné gumy, čo sa ale netýka vodičov využívajúcich celoročné pneumatiky.

Známi výrobcovia pneumatík a ich hlavné ťaháky

Nezávislé testy pneumatík sa vykonávajú rok čo rok, pretože ani výrobcovia nespia na vavrínoch a neustále prinášajú na trh nové dezény a materiály, ktoré spravia z ich pneumatík hviezdy na trhu. Medzi najlepšími letnými pneumatikami sa v roku 2022 ocitli pneumatiky Continental Sport Contact 7, nasledujú ich v tesnom závese Hankook Ventus Prime 4 K135, Goodyear Eagle F1 Assymetric 6, Giti GitiSport S2, Vredestein Ultrac Satin (ktoré v roku 2020 získali ocenie Autobildu). Nájdeme tu však aj známe značky Michelin, Nexen alebo Nokian. V kategórii zimných pneumatík kraľujú Matador MP93 Nordicca 205/55 R16 91H, Nokian WR D4 195/65 R15 91T, Continental WinterContact TS 860 195/65 R15 91T, Barum Polaris 5 195/65 R15 91T, Hankook 195/65R15 91T. Vyberte si tie najlepšie pneumatiky pre váš typ vozidla, no nezabudnite hľadieť na technické parametre odporúčané výrobcom. Ak je dezén na vašich starých letných alebo zimných pneumatikách nevyhovujúci, neriskujte pokutu ani nehodu a už dnes si prehliadnite ponuku .

Komentáre sú vypnuté, ale trackbacks a pingbacks nie.