0

Opäť na zimných pneumatikách

zimné pneumatikyTo, ako čas plynie, si najviac uvedomujú všetci vodiči, ktorí na jar a na jeseň prezúvajú svojich štvorkolesových tátošov do letných alebo zimných gúm. Teploty rýchlo klesajú, skontrolujte preto svoje zimné pneumatiky, či stále vyhovujú.

Keď vás stav zimných pneumatík zaskočí

Čo postačovalo minulú zimu, teraz už vyhovovať nemusí. Tiež ste si povzdychli pre otrasný stav vašich zimných pneumatík? Ešte dobre, že ste to odhalili včas, pretože kým prídu prvé mrazy, mali by ste už mať za ne náhradu. A keďže niekto nemusí mať hneď na to, aby zaplatil naraz za všetky štyri pneumatiky, ich nákup sa dá veľmi elegantne rozdeliť aj na dva razy, čo bude oveľa znesiteľnejšie zvlášť pre rodiny, ktorým sa na podobné veci odkladajú financie len ťažko. Nuž ale čo, vlastniť auto, to nie je len tak. Treba absolvovať pravidelné kontroly, platiť si poistky, vymieňať poškodené diely a každú sezónu meniť pneumatiky z letných na zimné. Je to nekonečný kolobeh, preto si raz za štyri roky treba zvyknúť aj na to, že bude treba kupovať nové gumy.

Aké zimné pneumatiky si vybrať

Pri pohľade na širokú ponuku predajcov ste azda trochu v rozpakoch, ale s chladnou hlavou vyriešite každú dilemu. Aké zimné pneumatiky si teda vybrať? Riaďte sa údajmi v technickom preukaze vášho vozidla. Aký typ pneumatík sa uvádza tam, taký si prefiltrujete v online obchode s pneumatikami. Riadiť sa potom môžete alebo cenou, alebo obľúbenosťou u ostatných zákazníkov. Dobrou pomôckou vám môžu byť aj nezávislé testy zimných pneumatík, ktoré sa pravidelne zverejňujú aj na internete. Pokiaľ ide o vašu bezpečnosť, šetriť sa neoplatí. Kvalitné pneumatiky sú skutočne schopné odolať zimným cestám za akýchkoľvek podmienok, a ak by sa vám predsa len podarilo prezúvanie gúm zmeškať, hrozila by vám nielen pokuta, ale možno aj vážna dopravná nehoda, a vzniknuté škody vám nijaká poisťovňa určite nepreplatí.

Komentáre sú vypnuté, ale trackbacks a pingbacks nie.