0

Aby vás pri cestovaní autom nič nezaskočilo

Aj z naoko obyčajného dňa sa môže stať deň, ktorý by ste najradšej vymazali z kalendára. Tie okamihy, keď sa vám zašpiní interiér čerstvo nablýskaného auta, alebo keď vás na ceste postretne nešťastie v podobe dopravnej nehody, sú však súčasťou takmer každého života šoférov. My však vieme, ako byť na všetko pripravení.

Majte v aute povinnú výbavu

Áno, čo je povinné, nie je vždy len výmysel tých hore, ale často nám to dokáže zachrániť život alebo minimálne pár eur, ktoré by sme inak obetovali na pokutu. Nie je dôležité mať v aute obľúbené hudobné CD a dekorácie zavesené na spätnom zrkadle, ale taký trojuholník a bezpečnostná vesta vám pomôže zakaždým, keď budete nútení kdesi zaparkovať a budete potrebovať byť dostatočne viditeľní. Takto s prehľadom vyriešite defekt, stret so zverou, ale označíte aj vzniknutú dopravnú nehodu, kým nedorazí polícia. Veľmi dobrým pomocníkom je aj lano, ktorým vás môžu odtiahnuť v prípade nepojazdného vozidla. Ak by počas vašej bežnej cesty do zamestnania alebo rovno počas výletu s rodinou bolo potrebné niekoho ošetriť, nielen pri dopravnej nehode, autolekárnička obsahuje všetko, čo by sa vám pri poskytovaní prvej pomoci mohlo zísť. Dajte však pozor na exspiráciu produktu.

Praktické gumové rohože či elegantné textilné koberce

Zvlášť nové autá chceme udržať v bezchybnom stave čo najdlhšie. Koberce či rohože do auta sú nielen praktickými, ale aj estetickými doplnkami vozidla. Dnes si viete vybrať z rôznych farieb a štruktúr, a keďže rohože a koberčeky sa vyrábajú každej značke a modelu vozidla na mieru, neprepustia ani zrnko prachu na pôvodné textílie auta. Plochu zakryjú v každom ohybe, takže sa nestane, že niekde vyčnievajú alebo sa posúvajú sem a tam. V prípade zašpinenia prachom, blatom či jedlom ich stačí oprať alebo vystriekať prúdom vody. Nezabúdajte ani na praktické gumové vaničky do auta, aj kufor si zaslúži dobrú údržbu. V udržiavanom aute to skvelo vyzerá aj vonia a zaiste nám dáte za pravdu, že je v ňom radosť aj šoférovať. Pár pravidiel, ako je napr. zákaz konzumácie počas jazdy, však rozhodne nie je na škodu.

Komentáre sú vypnuté, ale trackbacks a pingbacks nie.