Plusy sušenia v sušičke bielizne:
- Sušička šetrí čas. Nemusíte bielizeň vešať, čakať, pokým vyschne a v mnohých prípadoch ani žehliť. Jednoducho ju vložíte do bubna a o pár hodín poskladáte rovno do skrine.
- Bielizeň usušená v sušičke je jemná a svieža. Sušička ju zbaví pachov, žmolkov, prachu, chlpov, vlasov i mnohých nečistôt. Dôkazom je filter plný usadenín, ktoré by inak zostali vo vašom oblečení.
- Sušenie bielizne v sušičke je zdravé. Ocenia ho najmä alergici, ktorým sa na oblečení prestane usádzať prach a peľ. Sušička však urobí veľkú službu aj mamičkám bábätiek. Mnohé modely dokonca obsahujú špeciálne baby programy. Mamička si tak môže byť istá, že jej dieťa bude mať čisté a jemné oblečenie.
- Vďaka sušičke zmizne z vášho bytu nadbytočná vlhkosť. Predovšetkým, ak ste zvyknutí sušiť bielizeň v byte, môžete zaznamenať zvýšenie vzdušnej vlhkosti. Tá je príčinou vzniku plesní v interiéroch. Sušička tento problém vyrieši.
- Farebná bielizeň pri sušení v sušičke nevybledne. Zatiaľ čo ostré slnko vytiahne z vašich sýtočiernych šiat farbu, sušička ich zachová ako nové.
Mínusy sušenia v sušičke bielizne:
- Platíte za to, čo by ste mohli robiť zadarmo. S kúpou a prevádzkou sušičky sa viažu nemalé finančné náklady. Vstupná investícia sa pohybuje v stovkách eur, ročné náklady na elektrickú energiu v desiatkach až stovkách v závislosti od energetickej triedy spotrebiča a frekvencie sušenia. Sušenie bielizne na balkóne je zadarmo.
- Sušenie v sušičke nie je ekologické. Čerpáte totiž zdroje, ktoré by ste bez sušičky ušetrili.
- Sušička ničí bielizeň. Najmä lacnejšie a menej kvalitné umelé vlákna si pravidelné sušenie v sušičke poriadne odnesú.
- Pribudnú vám povinnosti. Ako o každý spotrebič, aj o sušičku sa budete musieť starať. Reč je o pravidelnom čistení filtrov a vylievaní kondenzovanej vody. Ak si, samozrejme, nenapojíte sušičku na odpad. Čistenie filtrov však zostáva
FOTO: pexels.com