X

Tajomstvá a záhady nášho tela

Ľudský organizmus je plný záhad a skrýva mnohé tajomstvá doposiaľ nevysvetliteľné. Nám sa však podarilo rozlúštiť niektoré z týchto tajomstiev. Už poznáme dôvod prečo nám škŕka v bruchu, taktiež sme odhalili záhadu nákazlivého zívania, poodhalili tajomstvo našich snov a vyriešili sme aj iné záhady. Čítajte a dozviete sa viac!

 

Škŕkanie v bruchu

Škŕkanie v bruchu je jasným signálom nielen pre nás ale i naše okolie, že je čas niečo zjesť. Prázdny žalúdok nemá čo spracúvať, a tak sa sťahuje, čo spôsobuje vydávanie hlasných škŕkavých zvukov. Časté škŕkanie v bruchu nemusí byť len dôsledkom prázdneho žalúdka, ale i prvým príznakom zlého trávenia.

 

Nákazlivé zívanie

Určite ste sa nad tým zamýšľali aj vy, že keď si jeden človek zívne odrazu začnú zívať aj ostatní v miestnosti. Prečo je to tak? Náhoda to istotne nie je. Príčinou nákazlivého zívania je nedostatočne vyvetraná miestnosť a nedostatok kyslíka.

 

Drkotanie zubov

Drkotanie zubov je ochranným mechanizmom nášho tela, ktoré nám dáva týmto signálom na javo, že náš organizmus je podchladení. Drkotanie zubov má však svoje opodstatnenie. Práve drkotaním sa zahrievajú drobné svaly, keď sa náš organizmus dosiahne normálnu teplotu zuby nám prestanú drkotať. Drkotať zuby sa nám môžu nielen zo zimy, ale i zo strachu či veľkého stresu.

 

Plač

Plačom vylučuje náš organizmus z tela stresové hormóny a škodlivé látky. Podľa prieskumov muži v priemere plačú 1,5 krát za mesiac a ženy 5,3 krát.

 

Zuby múdrosti

Prečo nám rastú zuby múdrosti, keď nemajú miesto v našej čeľusti, kde by mohli rásť? Vedci majú vysvetlenie v tom, že zuby múdrosti sú vlastne pozostatkom z čias dávno minulých, keď naši predkovia mali veľké čeľuste. Zuby múdrosti, ktoré neplnia žiadnu funkciu nám začínajú rásť medzi 17 až 25 rokom života.

FOTO: freedigitalphotos.net