Deti a rodičia ako jeden celok
Vedeckým faktom ostáva, že deti sú spolu s rodičmi na jednej informačno-energetickej úrovni. To znamená, že sú na nás priamo „napojené“ a vnímajú úplne všetko. Je viac než isté, že my ako rodičia tieto veci neberieme príliš vážne a veľká väčšina z nás dokonca z času na čas zahlási nepravdivú vetu typu: „ Čo už len to malé dieťa môže vedieť.“ . Nuž, čudovali by ste sa, koľko umu, prezieravosti a duchovnosti sa v našich potomkoch ukrýva.
Ak aj vy patríte medzi tie rodiny, kde bývajú deti často choré ( myslíme pri tom na bežné ochorenia, akými sú napríklad nádcha, kašeľ, horúčka alebo hoci aj strach z tmy, či pomočovanie ) , je to veľké znamenie pre vás, že niečo v partnerstve nie je v poriadku. Aj tie najmenšie problémy medzi otcom a matkou sa totiž automaticky prenášajú na dieťa a to v podobe choroby. Choroba na to iba upozorňuje.
Nedostatok pozornosti sa ihneď prejaví horúčkou. Psychika dieťaťa vie, že následne sa oň budú starať a strachovať obaja rodičia. No a napríklad taká nádcha – vyskytuje sa najmä vtedy, keď sa dieťa cíti ukrivdené a akoby „vnútorne plakalo“. Kašľom tiež na seba iba upozorňujú – problém tkvie v psychike. V štúdiách zaoberajúcich sa vnútornými príčinami chorôb sa veľa dozviete o tom, že všetko so všetkým súvisí a naše telo je silno prepojené s myšlienkami a pocitmi. Kašeľ niekedy signalizuje problém s vyjadrením svojich pocitov a túžob. Inokedy vytvára „ochranu“ pred slovami, ktoré by bolo nevhodné vyriecť. Všimnite si, že ak dieťa niekam nechce ísť – jednoducho začne kašľať.
Z času na čas sa stane, že sa dieťa v noci pomočí. Nemusí to byť len v noci, ale aj počas denného spánku. Pomočovanie sa je signálom strachu z jedného rodiča alebo ťažkej rodinnej situácie.
Keď sa vaše dieťa v noci strháva zo spánku a vy si myslíte, že má jednoducho „iba“ zlé sny – problém tkvie úplne inde. Len sa zamyslite nad tým, či práve neprežívate manželskú krízu. Aj keď sa pred deťmi nehádate, ich prepojenie s vami je také silné, že vnímajú disharmóniu. Cítia, že niečo nie je v poriadku, ba dokonca vedia, či jeden druhého ľúbite. Prebudenie v noci znamená strach, že jeden z rodičov (obvykle teda otec) odíde.
Deti sú síce malé, ale vnímavejšie a empatickejšie ako viac „dospelákov“ dokopy. Jediné, čo potrebujú k zdravému vývoju, je láska, harmónia a rodinná pohoda. Je to mama, je to otec, je to šťastná rodina, je to všetko!
FOTO: pexels.com