X

Rakovina ako dobrý biznis

Rakovina je onkologické ochorenie ktoré postihuje čoraz viac ľudí, bez ohľadu na vek alebo iné zdravotné problémy. Je diskutabilné riešiť, prečo je táto choroba rozšírená tak ,ako je. Vedci postupom času prichádzali s rôznymi možnými verziami spúštačov tejto zákernej choroby ako sú napríklad kmeňové bunky, vírusy, hormonálna nerovnováha a mnohé dalšie. V konečnom dôsledku však za to môže predovšetkým stres ktorý je dokonalým základom pre šírenie chorôb a častokrát aj zákernejších, akými je práve rakovina.

 

Aj na úkor chorých pacientov

Na trhu je nespočetne veľa liekov, ktoré sú častokrát preceňované. Výrobcovia týchto liekov , prezentujú svoje výrobky v najlepšom svetle s mottom „liek na rakovinu existuje“ . Je všeobecne známe že rakovina má viacero podôb čo znamená, že je tažké liečbe pripôsobiť univerzálny liek. Preto sú pacienti trpiaci touto chorobou odkázaný na viac liekov naraz. Pre farmaceutický priemysel je táto choroba ideálnym marketingovým ťahom na ktorom sa dá zarobiť. Ceny za onkologické lieky rapídne vzrástli,  čím sa stáva rakovina dobrým biznisom a to aj na úkor chorých pacientov.

 

 Je liek na rakovinu utajený?

Existuje mnoho konšpiračných teórii ktoré tvrdia, že liek na rakovinu existuje, avšak farmaceutický priemysel nám to tají aby neprišiel o svoje zisky. Jedným z dôkazov je aj to že v roku 1920 americký vedec Royal Raymond Rife identifikoval pomocou svojho mikroskopu rakovinové vírusy a pomocou frekvencíí svetla ich dokázal vyhubiť.V roku 1934 dokázal pred lekárskou komisiou vyliečiť všetkých pacientov. Zdá sa vám nelogické že po tom všetkom boli jeho výsledky práce rozkradnuté a Rife bol umlčaný? Farmaceutický priemysel je od svojich pacientov a od ich investícii do liekov závislí a nájdenie takéhoto univerzálneho lieku by pre neho  znamenalo každopádne obrovskú hrozbu.

Napísala: Lucia Šariková 

 FOTO: freedigitalphotos.net