0

Zavádza sieť hypermarketov automatické rozpoznávanie tvári zákazníkov?

ID-100166801Miestom, kde sa tento projekt spúšťa je Veľká Británia . Až 450 čerpacích staníc v Británii má disponovať systémom na detekciu tvári zákazníkov. Dôvod? Samotným dôvodom nie je zavedenie vyššej bezpečnosti práve naopak, je ním marketing.

 

Dôvod? Reklama

Firma chce týmto spôsobom rozpoznať tvár zákazníka, na základe čoho mu ponúkne reklamu. V princípe to znamená že mladému tínedžerovi bude pustená úplne iná reklama ako staršiemu manželskému páru.

Obrazovky sa plánujú zaviesť v čo najväčšom počte supermarketov a na možnosť spustenia reklám sa vodičov samozrejme pýtať nemusia. Verejnosť preto s týmto projektom súhlas neprejavila ale naopak, odsudzuje ho.

 

Otázka času

ID-100144308

Samotní autori projektu tento návrh obhajujú tým, že ide o akési pozdvihnutie technologického pokroku v tejto oblasti a navyše zviditeľnenie reklamy. Taktiež tento projekt obhájili slovami, že nijakým spôsobom neohrozuje ani neovplyvňuje zákazníkov siete našich nemenovaných supermarketov.

To, či sa tento  projekt osvedčí je hlavne otázkou času a toho či sú zákazníci ochotní rešpektovať takéto formy marketingového ťahu. V každom prípade sa dá skenovanie tvári zákazníkov chápať rôzne a nie každému musí byť tento spôsob propagácie príjemný.

Napísala: Lucia Šariková 

FOTO: freedigitalphotos.net

Zanechajte komentár