0

Poškodený displej na staršom modeli mobilu? Kupujte OEM náhradný diel

Vedeli ste, že originálne náhradné diely na staršie druhy mobilov vás niekedy vyjdú drahšie ako samotný mobil, keď ste si ho kupovali? Ak sa však poškodeného mobilu nechcete vzdať, stále je tu cesta, ako ho opraviť. Spoľahnite sa na OEM náhradné diely.

Žiadny telefón nie je nesmrteľný

Nech si na naše mobily dávame akokoľvek pozor, pani náhoda to aj tak vždy zariadi po svojom. Ešte včera ste sa známym chválili, že používate už päť rokov ten istý mobil a nevymeníte ho ani za nič, no dnes plačete nad poškodeným LCD displejom. Tieto nehody sa zaraďujú medzi najčastejšie a svoje o tom vedia aj pracovníci servisov. Aj maslový chlieb vždy padá natretou stranou nadol… Taký je zákon schválnosti. Napadlo vám hneď, že ho môžete rovno zahodiť do koša? Tí optimistickejší si možno spomenuli na možnosť zavŕtať sa do ponuky náhradných dielov na mobily a vybrať si displej vhodný na svoj model zariadenia. Aké trpké býva zistenie, keď si uvedomíte, že vás originálny LCD displej vyjde viac ako kúpa nového mobilu… Stále však nie je dôvod zúfať, pretože sú tu ešte OEM náhradné diely na mobily, podstatne lacnejšie ako tie originálne, no nedeje sa to na úkor kvality. Radšej kupovať OEM diely ako lacné napodobeniny, ktoré môžu poškodiť v zariadení aj to, čo doteraz fungovalo.

 

Originálne vs OEM náhradné diely na mobily

Aký je rozdiel medzi OEM a originálnym náhradným dielom? Oba sú stvorené pre váš model zariadenia, no hlavný rozdiel je v tom, že originálne diely bývajú drahšie ako OEM. Keď si kúpite nový telefón, je to originál, rovnako ako diely v ňom. Ak sa v ňom niečo poškodí, môžete si vybrať, či mu transplantujete presne ten istý diel z dielne rovnakého výrobcu, alebo si zvolíte lacnejší variant, teda OEM náhradný diel, ktorý je schválený výrobcom vášho zariadenia ako vhodná náhrada. Záruka sa, samozrejme, vzťahuje aj na tento typ náhradných dielov, podmienkou je len ich odborná montáž. Ak sa rozhodnete pre kúpu OEM náhradného displeja, môžete spozorovať menej výrazné farby a slabšie podsvietenie, ale to vás bude iritovať jedine v prípade, že sa z lacného náhradného dielu nebudete tešiť a budete v podvedomí hľadať cestu k novému mobilu. Tí, čo sa spoliehajú na náhradné diely na mobily, šetria nielen svoje peniaze, ale takisto životné prostredie. Načo zahadzovať niečo, čo sa dá repasovať? Ak si chceme život na tejto planéte čo najviac užiť a zachovať ho aj pre ďalšie generácie, naučme sa robiť kompromisy.

Komentáre sú vypnuté, ale trackbacks a pingbacks nie.