0

Krajinu, ako je Slovensko, sa oplatí spoznávať

Dobrú dovolenku ovplyvňuje niekoľko faktorov: výber správnej destinácie, ponuka služieb a často aj tá správna partia ľudí. Niektoré z nich ovplyvniť nevieme, no výber destinácie je len a len v našej kompetencii. A keďže to zahraničie je stále viac neisté, čo tak prebádať naše domáce územie?

Za úchvatnými miestami netreba chodiť ďaleko

Doma nie je nikto prorokom – niečo také by sa možno dalo povedať o domácej turistike Slovákov. A hoci sa v posledných rokoch náš záujem o objavovanie krás našej rôznorodej prírody trochu zvýšil, stále si neuvedomujeme, koľko sme toho ešte nevideli. Dovolenka pri mori má možno trochu inú atmosféru, než na akú sme zvyknutí počas celého roka na Slovensku. Ale čo tak využiť ponuky cestovných kancelárií aj na poznávacie zájazdy na Slovensku? Veď toľko horských jazier a plies, jaskýň a vodopádov schovaných v útrobách prenádherných horských brál nemá tak veľa krajín! A koľkí z nás počas celého života nevideli ani zlomok z tej nádhery, ktorá je našou súčasťou, no zato videli Jadranské more zo všetkých strán? Veď predsa na to, aby sme si poriadne oddýchli, načerpali nové sily a odreagovali sa od bežných starostí, vôbec netreba chodiť ďaleko.

Poznávacie zájazdy na Slovensku zažívajú boom

Nie je to ani tak dávno, čo aj cesta z práce či na nákup bola pre nás spoločenským vyžitím. Teraz, keď sa môžeme konečne trochu viac nadýchnuť, by sme si mali ešte viac rozmyslieť, čo je v rebríčku našich dovolenkových destinácií skutočne to naj. Pre mnohých je to práve teraz domáca dovolenka. Nie preto, že by ekonomická situácia nedovoľovala vycestovať do zahraničia. Možno je to práve tá lojalita a láska k vlasti, ktorá nás nabáda zostať doma. Veď ako by sme mohli zostarnúť bez toho, aby sme nesplavili Váh či Dunajec na pltiach, nevstúpili do útrob našich najkrajších podzemných jaskýň či nevystúpili na niektoré z množstva horských brál a pohorí?

To všetko si môžeme, samozrejme, naplánovať aj individuálne, alebo môžeme využiť služby cestovných kancelárií. Tie do pomerne programovo nabitých poznávacích zájazdov na Slovensku vtesnali veľa z toho, čo skutočne stojí za to vidieť. Pretože kto iný, ak nie domáca cestovka vie najlepšie vyselektovať z toho množstva unikátnych miest práve tie naj.

Sme malá krajina, ale vieme ponúknuť tak veľa! Dajme šancu našim hotelierom, sprievodcom, horským vodcom či majstrom slovenskej kuchyne, aby nás presvedčili, že už viac nemusíme hľadať. Všetko, čo potrebujeme, máme doma.

Komentáre sú vypnuté, ale trackbacks a pingbacks nie.